Třetí prosincový víkend odehráli hokejisté HC Rytíři Blansko čtyři utkání. Zápasy byly posledními ligovými v tomto kalendářním roce.

HC Rytíři Blansko – HC Mystery Kuřim  11:5 (4:0, 3:3, 4:2)

Do posledního letošního zápasu mladší žáci vstoupili s velkou energií a v první třetině dosáhli výrazného náskoku. Již v 6. minutě vedli o tři góly. Bohužel to naše borce uspokojilo a vedlo k přesvědčení, že zápas je již vyhraný a odehraje se asi sám. V 2. třetině se z naší hry zcela vytratil kolektivní duch a rozpoutala se honba za individuálními gólovými úspěchy, z čehož pramenily zásadní herní chyby. Ty po zásluze soupeř trestal. Na začátku 3. třetiny se ale zase vrátil na naše hokejky klid a naše hra. Naši mladší žáci tak dokázali prodloužit svoji šňůru vítězství v řadě na sedm zápasů a v tabulce zůstávají pátí ze 14 celků.

HC Rytíři Blansko – HC Scorpions Brno 9:5  (2:3, 4:1, 3:1)

Začátek zápasu starších žáků přinesl dramatickou atmosféru na blanenském ledě, kde se Rytíři střetli s odhodlaným soupeřem. První třetina byla vyrovnaná s mnoha šancemi na obou stranách. Štěstí se ale usmálo na brněnského soupeře a vedl po ní o gól. Ve druhé třetině přišlo zlepšení a náš tlak. Díky vyrovnávajícímu gólu Oldy Persche a třech po sobě jdoucích brankách Kuby Demoviče jsme otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Třetí třetina nabídla sice spoustu šancí na obou stranách, ale naši si udrželi vedení a kontrolu nad zápasem a skóre utkání se zastavilo na stavu 9:5 pro Rytíře.

SHKM Baník Hodonín – HC Rytíři Blansko 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Zápas starších žáků v Hodoníně s místním Baníkem přinesl rychlou branku v síti soupeře, ale pak jako by se hra a přesnost z našich hokejek vytratily. I přes zjevnou převahu jsme nebyli schopni dát branku. Naopak soupeř nastřílel v rozmezí pěti minut tři branky a tak jsme až do 33. minuty prohrávali. Naši však zabrali a soupeři již další úspěch nedovolili. Blansko tak nakonec převzalo kontrolu nad zápasem ve třetí třetině a zaslouženě odešlo s vítězstvím 6:3.

HC Rytíři Blansko – SKMB Boskovice 10:5 (5:1, 3:1, 2:3)

V derby 9. tříd mezi HC Blansko a SKMB Boskovice bylo od první chvíle patrné, že oba týmy jsou připraveny na intenzivní souboj na ledě. Naši rychle  otevřeli skóre ve 4. minutě, kdy Růžička využil nahrávku od Tomáše a poslal domácí do vedení. Naši si udržovali tlak a předváděli skvělé kombinace, což se odráželo v dalších brankách. Persch, Imrich, Veselý a Kuswito svými brankami vytvořili náskok pro Rytíře. A i když Boskovice odpověděly brankou, Blansko si udržovalo kontrolu nad hrou. Ve třetí třetině kluci polevili a Boskovice ukázaly, že se nehodlají lehce vzdát a přidaly tři góly. Brankami Hamáka a Persche však Rytíři pojistili svoje konečné vítězství.

Share This