Vážení rodičové, partneři a hráči klubu
Nastal čas krátce zhodnotit sezónu 2021/2022 a informovat o sezóně 2022/2023.

Sezóna 2021/2022

Po dvou letech covidových opatření jsme se konečně vrátili do standardního režimu tréninků a zápasů.
Sezónu jsme zahájili již v červnu soustředěními v Karolíně a to ve dvou turnusech. Díky zástupcům města
Blanska jsme mohli už od června na led a to nám velmi pomohlo. Přes léto jsme měli volnější režim,
uspořádali jsme hokejový kemp a v srpnu se začali připravovat na novou sezónu. Novinkou sezóny bylo
vytvoření týmu žen HC Rytířky Blansko.
Škola bruslení a přípravka
Opět jsme rozjeli projekt „Škola bruslení“. Spojení s přípravkou je ideální kombinací a na ledě se nám
prohánělo cca. 25 až 30 nových hráčů. Tento postup se nám ukázal jako velmi účinný náborový prostředek
a budeme v něm nadále pokračovat.

MINIHOKEJ – hráči 2. až 4. tříd
Naši hráči odehráli všechny tři kategorie, v kategorii 4. tříd jsme měli dvě družstva. U většiny hráčů bylo
vidět nasazení, zápal do hry a postupné zlepšování svých hokejových dovedností.

5. třídy
Jednoduše řečeno „Jako na houpačce“:) výborné výkony střídali ty slabší. Toto však k této kategorii patří.
Důraz je zde kladen hlavně na individuální dovednosti hráčů, bruslení a zápal pro hru.

MLŽ
Zde se již mimo individuálních dovedností zaměřujeme na kolektivní výkon. Hráči sami již dokáží zhodnotit indiciální hru i kolektivní výsledek. Radovat se z úspěchu nebo naopak být naštvaní z neúspěchu. Důraz byl kladen na tvrdou práci v tréninkovém procesu a to se ukázalo v celé sezóně. Progres většiny hráčů a tím celého týmu byl vidět.

STŽ
Přestup do vyšší kategorie a těžší soutěže byl znát, nicméně hráči se s tímto vypořádali a v průběhu sezóny se dostávali do zápasového tempa. Perfektní výkon gólmana podpořili hráči v poli. Celkově se odehrála slušná sezóna s dobrým výsledkem.

HC Rytířky Blansko
Nově vzniklý tým, který je na začátku cesty. Nehodnotili jsme výsledky, ale postupné zlepšování a to se podařilo. Pro hráčky, které hrají zatím s klukama určitě výborná šance pokračovat ve sportu, který mají
rády.