Blanenský zimní stadion v pondělí navštívila celorepubliková akce Týden hokeje, která má za cíl přilákat k nejpopulárnějšímu zimnímu sportu na planetě nové adepty a přiblížit jejich rodičům, co obnáší mít doma hokejistu. A také tentokrát u toho bylo na blanenském ledě hodně zábavy!

Děti, kterých se dostavilo 12, po zápisu převzaly hokejové dresy a propagační materiály. V předsálí zimního stadionu si děti na jednotlivých stanovištích vyzkoušeli dovednostní herní cvičení zaměřená na koordinaci pohybu. Byla to nádhera je pozorovat, jak se snaží a hlavně jak je to baví.

Mezitím jsme rodičům prezentovali akci Pojď hrát hokej, seznámili je s činností klubu, s příspěvky a s filozofií klubu.

Děti se poté převlékli do hokejové výstroje a přesunuli na připravenou ledovou plochu. K našemu překvapení většina dětí už zvládala první bruslařské krůčky, což bylo udivující i pro naše trenéry. Práce s dětmi na jednotlivých stanovištích byla o to jednodušší a kreativnější. Malí adepti hokeje byli s programem na ledě na výsost spokojeni. Závěrečná společná fotografie je toho důkazem.

Všechny děti přislíbily, že budou chtít dál trénovat a že je první hokejové krůčky bavily a to je dobrá zpráva pro náš hokej.

Share This